Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb espace Thumb the all new renault espace 3 Thumb the all new renault espace 1 Thumb the all new renault espace 2 Thumb the all new renault espace 4 Thumb the all new renault espace 5 Thumb the all new renault espace 6 Thumb the all new renault espace 7 Thumb the all new renault espace 9 Thumb the all new renault espace 10 Thumb the all new renault espace 8 Thumb the all new renault espace 11 Thumb the all new renault espace 12 Thumb the all new renault espace 13 Thumb the all new renault espace 14 Thumb the all new renault espace 16 Thumb the all new renault espace 15 Thumb the all new renault espace 19 Thumb the all new renault espace 17 Thumb the all new renault espace 18 Thumb the all new renault espace 20 Thumb the all new renault espace 21 Thumb the all new renault espace 22 Thumb the all new renault espace 23 Thumb the all new renault espace 25 Thumb the all new renault espace 24 Thumb the all new renault espace 26 Thumb the all new renault espace 28 Thumb the all new renault espace 27 Thumb the all new renault espace 29 Thumb the all new renault espace 30 Thumb the all new renault espace 31 Thumb the all new renault espace 32 Thumb the all new renault espace 33 Thumb the all new renault espace 34 Thumb the all new renault espace 35 Thumb the all new renault espace 36 Thumb the all new renault espace 37 Thumb the all new renault espace 38 Thumb the all new renault espace 41 Thumb the all new renault espace 39 Thumb the all new renault espace 40 Thumb the all new renault espace 42 Thumb the all new renault espace 43 Thumb the all new renault espace 44 Thumb the all new renault espace 45 Thumb the all new renault espace 46 Thumb the all new renault espace 47 Thumb the all new renault espace 48 Thumb the all new renault espace 49 Thumb the all new renault espace 50 Thumb the all new renault espace 51 Thumb the all new renault espace 52 Thumb the all new renault espace 54 Thumb the all new renault espace 53 Thumb the all new renault espace 55 Thumb the all new renault espace 56 Thumb the all new renault espace 57 Thumb the all new renault espace 58 Thumb the all new renault espace 61 Thumb the all new renault espace 59 Thumb the all new renault espace 62 Thumb the all new renault espace Thumb the all new renault espace 60

Nový Renault Espace 2023 je SUV. Interiér má mať priestrannejší a praktickejší ako kedykoľvek predtým

Renault predstavuje úplne nový Espace, osobný automobil pre 5 alebo 7 cestujúcich, ktorý bude vlajkovou loďou francúzskej značky. Vo svojej podstate ide o predĺžený Renault Austral. Objednávky na nový model Espace sa otvárajú na jar 2023.

Model Espace začal revolúciu, priniesol víziu budúcnosti a nikdy sa neprestal meniť s dobou. Dnešný úplne nový Espace už nie je MPV, má atmosféru SUV, elegantný dizajn a výbava Esprit Alpine mu dodáva korenie športovosti. Verný svojej DNA 5 alebo 7-miestneho osobného automobilu na dlhé vzdialenosti zostáva najpriestrannejším modelom v rade Renault. A práve v tom vyniká! Výber sofistikovaných materiálov a povrchových úprav dopĺňa špičkovú výbavu, ktorá zahŕňa strešné okno s rozlohou viac ako 1 m2, jedno z najväčších na trhu.

Priestorovosť je jednou z hlavných výhod nového Espace – na dlhých cestách sa doň vojde až sedem osôb a podľa značky sa im bude cestovať pohodlnejšie ako kedykoľvek predtým. Je postavený na modulárnej aliančnej platforme CMF-CD, celkovo je dlhý 4,72 m – o 14 cm menej ako predchádzajúca generácia – no priestor pre cestujúcich je väčší a dlhší. Svetlá výška je 18 cm a Espace stojí na 19 a 20-palcových kolesách.

Tento pozoruhodný posun je obzvlášť dobrou správou pre cestujúcich v druhom rade, ktorí si môžu vychutnať priestor na kolená až 321 mm. Okrem toho sa ich sedadlá sklápajú až do uhla 31 stupňov. Okrem toho, ak je stredné sedadlo prázdne, cestujúci môžu použiť stredovú lakťovú opierku s dvoma držiakmi nápojov.

Cestujúci v treťom rade (ktorý je pri objednávke k dispozícii bez príplatkov) ocenia aj dostatok priestoru na kolená (128 mm) a funkciu Easy Access, ktorá im umožňuje posunúť sedadlá druhého radu o 260 mm dopredu a sklopiť operadlá dopredu. Každý cestujúci má napínače bezpečnostných pásov, stropné svietidlá s dotykovým ovládaním, nabíjaciu stanicu USB-C a v niektorých verziách audiosystém Harman Kardon.

Voliteľné strešné okno vyplní priestor väčším množstvom svetla ako kedykoľvek predtým. Nemá priečny nosník, takže poskytuje viac ako 1 m2  plochu pre vstup slnečného svetla (dĺžka 1,33 m, šírka 0,84 m). Sklo má na svojom vnútornom povrchu vrstvu. Toto zloženie filtruje UV žiarenie a väčšinu dopadajúcich infračervených lúčov a odráža teplo z priestoru pre cestujúcich. A aby ste sa vyhli teplu a oslneniu, nepotrebujete vraj zatemňovaciu roletu.

Všetky verzie sú vybavené posuvnou lakťovou opierkou na stredovej konzole a výbava Iconic  obsahuje mäkké a upokojujúce ergonomické vankúše vyrobené z rovnakej látky ako čalúnenie, ktoré sa zmestia na zadné opierky hlavy druhého radu. Kvalita povrchových úprav je zrejmá okamžite, priestor pre cestujúcich vyzerá výborne a ponuka výbavy je rozsiahla.

Základná výbava Techno zahŕňa 24-palcovú obrazovku OpenR, elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, bezdrôtovú nabíjačku telefónu, 19-palcové kolesá, systémy Isofix na ľavom a pravom sedadle v druhom rade a bezpečnostný balík vrátane varovania pred mŕtvym uhlom.

Novinka v modeli Espace, výbava Esprit Alpine dodáva interiéru kategoricky športový nádych. Opierky hlavy majú logo A so šípkou, Alcantara na palubnej doske má modré prešívanie a Alcantara príjemne a elegantne ladí so syntetickou kožou a látkou LatisBright na sedadlách.

Výbava Iconic  posúva interiér na novú úroveň s pravým jaseňovým drevom na palubnej doske a svetlým pieskovo-sivým koženým čalúnením v kombinácii s hnedým obložením mokka. Sedadlá sa dajú elektricky nastaviť a sú vyhrievané, rovnako ako volant. Okrem toho je sedadlo vodiča vybavené bedrovým masážnym mechanizmom.

S cieľom čo najlepšie využiť priestor vo vnútri a zaistiť pohodlie pre všetkých cestujúcich je nový Espace po prvýkrát vybavený sedadlami v druhom rade, ktoré sa dajú posúvať o 220 mm dopredu a dozadu a sú rozdelené do dvoch samostatných častí (60:40). Posuňte ich úplne dozadu a cestujúci budú mať priestor na kolená na najlepšej úrovni v segmente (až 321 mm). Posuňte ich úplne dopredu a batožinový priestor v päťmiestnej verzii má objem 777 litrov (VDA).

Ďalšia šikovná modulárna funkcia - tretí rad sedadiel sa dá sklopiť do podlahy, takže ich môžete kedykoľvek sklopiť, aby ste usadili 7 osôb, alebo ich sklopiť, aby ste získali čo najviac miesta v batožinovom priestore. Batožinový priestor nového modelu Espace je ideálny pre rodiny s deťmi a má jeden z najlepších úložných priestorov na trhu:

 • 1 818 litrov v päťmiestnej verzii so sklopeným druhým radom sedadiel,
 • 777 litrov v päťmiestnej verzii s druhým radom posunutým úplne dopredu,
 • 159 litrov v sedemmiestnej konfigurácii s tretím radom sedadiel.

Ak chcete optimalizovať priestor v zadnej časti a vyrovnať podlahu pre pohodlnejšie nakladanie, môžete jednoducho sklopiť druhý rad sedadiel (jeden, dva alebo všetky tri) pomocou uvoľňovacích rukovätí Easy Folding.

Vďaka platforme CMF-CD, ktorú zdieľa s novým modelom Renault Austral, je nový Espace o 32 mm nižší a o 215 kg ľahší ako jeho predchodca. Nový Espace je poháňaný plne hybridným motorom E-Tech s výkonom 200 k, ktorý spotrebuje 4,6 litra na 100 km (kombinovaný cyklus WLTP). To zaisťuje dojazd až 1 100 km pre plynulú jazdu po celej krajine. Hybrid obsahuje trojvalcový 1,2-litrový preplňovaný benzínový motor s výkonom 96 kW (130 k) a krútiacim momentom 205 Nm a dva elektromotory:

- hlavný agregát (50 kW, 70 k, 205 Nm) poháňaný lítium-iónovým akumulátorom s kapacitou 2 kWh/400 V na elektrický pohon,

- sekundárny vysokonapäťový štartérgenerátor (25 k, 50 Nm) na naštartovanie spaľovacieho motora a radenie prevodových stupňov.

Funkcia prediktívnej hybridnej  jazdy maximalizuje využitie elektrickej energie počas jazdy. Prepojené mapy, ako napríklad topografia cesty na nasledujúcich sedem kilometrov (najpravdepodobnejšia trasa, ak nie je zaznamenaný žiadny cieľ), poskytujú pokročilé informácie systému riadenia batérie, aby sa čo najlepšie využila energia elektromotora. Plne hybridné pohonné jednotky E-Tech majú "sériovo paralelnú" architektúru.

Automatická multimódová prevodovka kombinuje dva prevodové stupne pre elektromotor a štyri pre spaľovací motor. Existuje pätnásť možných spôsobov, ako ich skombinovať. Viacrežimová automatická prevodovka vyberá z nasledujúcich možností:

• plne elektrický pohon (kolesá roztáča iba elektromotor),

• dynamický hybrid (spaľovací motor a elektromotor otáčajú kolesá spolu),

• e-drive (elektromotor otáča kolesá, spaľovací motor nabíja batériu),

• spaľovací motor (aktívny je iba spaľovací motor, ktorý otáča kolesami a/alebo nabíja batériu),

• rekuperácia (kolesá poháňajú elektromotor, ktorý nabíja batériu).

Keďže nový Espace je najdlhším vozidlom v ponuke Renault, 4CONTROL Advanced je nevyhnutný pre zvýšenú manévrovateľnosť, agilitu a dynamiku. Táto funkcia je súčasťou štandardnej výbavy verzií Iconic  a Esprit Alpine  a zvyšuje radosť z jazdy, bezpečnosť a polomer otáčania vďaka viacprvkovej zadnej náprave a voliteľnému riadeniu všetkých štyroch kolies. Pri vysokých rýchlostiach alebo v zákrutách pri rýchlostiach nad 50 km/h, akumulátor natáča zadné kolesá veľmi mierne v rovnakom smere ako predné kolesá (iba do 1 stupňa). Pri nižších rýchlostiach otáča zadné kolesá až o 5 stupňov v opačnom smere.

Zväčšený uhol (v porovnaní s 3,5 stupňom v predchádzajúcich generáciách) znižuje polomer otáčania vozidla z obrubníka na obrubník na 10,4 metra (ako v modeli Renault Clio) so systémom 4CONTROL Advanced, čo je menej ako 11,6 metra pri riadení iba dvoch kolies.