Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb content renault megane e tech electric  3 Thumb next gen renault megane e tech electric interior teaser Thumb next gen renault megane e tech electric center console Thumb next gen renault megane e tech electric instrument cluster Thumb renault megane 2022 interior Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 4 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 1 Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 2 Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 5 Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 6 Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 7 Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 8 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 9 Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 10 Thumb renault megane 2022 autozurnal.com 11

Nový Renault Megane 2022 ukázal interiér s množstvom nových riešení

Renault Megane sa zásadne zmení. V ďalšej generácii, ktorá sa už onedlho oficiálne predstaví, pôjde o čisto elektrický kompakt s prvkami crossoveru. Revolúciou prejde aj kabína Meganu, ktorú odhaľuje prvý "uniknutý" záber.

Architektúra palubnej dosky sa oproti súčasným, najnovším modelom radikálne zmení. No a oproti súčasnému Megane pôjde doslova o revolúciu. Všimnite si napr. volič prevodovky, resp. jazdných režimov za volantom, podobne ako to má Mercedes-Benz. Odlišný je aj volant, ktorý adoptuje aj módne, ale zatiaľ v konkurenčných značkách "nešťastné" dotykové tlačidlá, resp. plochy. Fanúšikmi tohto riešenia v redakcii nie sme, klasické mechanické tlačidlá rozhodne neprekonali.

Megane 2022 tiež adoptuje stredovú konzolu, kompletne tvorenú displejom, ktorá bude nadväzovať na digitálny prístrojový panel pred vodičom. Ide o evolúciu súčasného riešenia, no po softvérovej stránke pôjde o úplne nový infotainment od Googlu. 

Pod centrálnym displejom však vidíme rad tlačidiel pre ovládanie niektorých základných funkcií auta. Z hľadiska dizajnu zaujme vertikálny centrálny výduch vetrania/klimatizácie. Stredový tunel nasadí zjavne priehrštie praktických odkladacích priestorov a rozmernú lakťovú opierku. Dobre vyzerajú aj kožené sedadlá so zjavne štedrými rozmermi. 

Podľa dobre informovaného magazínu RNews.cz nový Megane prinesie ešte kvalitnejšie materiály ako súčasné najnovšie modely Renaultu. A aj tie v testoch a recenziách za kvalitne zvolené materiály berú plusové body. V interiéri sa má vyskytnúť aj pravý drevený dekor so špeciálnou povrchovou úpravou. Vráti sa aj špičková výbava Initiale Paris, ktorú v minulosti dostala len prvá generácia Meganu.

Nový Megane E-TECH Electric stojí na platforme CMF-EV a vybavili ho elektromotorom s výkonom 160 kW (217 k). Batéria s kapacitou 60 kW mu podľa normy WLTP umožní prejsť až 450 km. Značka zverejní už onedlho ďalšie detaily. 

Zdroj a foto: RNews.cz, La Revue Automobile