Thumb peugeot e 3008 das neue cockpit  5 Thumb peugeot e 3008 das neue cockpit  1 Thumb peugeot e 3008 das neue cockpit  3 Thumb peugeot e 3008 das neue cockpit  2 Thumb peugeot e 3008 das neue cockpit  4 Thumb peugeot e 3008 das neue cockpit  6 Thumb peugeot e 3008 das neue cockpit  7 Thumb peugeot e 3008 das neue cockpit Thumb peugeot e 3008 der neue getriebeschalter fur die modi p n r und d Thumb peugeot i cockpit sr1

Peugeot ukázal svojský interiér novej 3008. Na prvý pohľad vyzerá parádne

Peugeot ukázal i-Cockpit už v roku 2010 v koncepte SR1 a o pár rokov neskôr ho uviedol do výroby v modeli 208. Malý volant v spolupráci so špecifickým riešením palubnej dosky sa stal odznakom Peugeotu a v novom modeli 3008 uvidíme jeho ďalšiu generáciu s 21-palcovým zakriveným displejom. 

Nová elegantná megaobrazovka, jemne zakrivená smerom k vodičovi, je doplnená o to, čo Peugeot označuje ako i-Toggles. Ide o dotykový panel pozostávajú z 10 dotykových plôch, ktoré možno nakonfigurovať podľa toho, ako vám to vyhovuje a k akým funkciám chcete mať rýchly prístup. Peugeot tak znížil počet konvenčných ovládacích prvkov na minimum a vytvoril minimalistický, no zároveň veľmi zaujímavý a špecifický dizajn interiéru.

Po stránke materiálov pôjde o vysokú ligu. Už dnešné Peugeoty kvalitou interiéru pripomínajú prémiové autá a podľa fotiek kabíny novej 3008 si trúfame odhadnúť, že novinka na tom bude ešte o čosi lepšie. Áno, na prvých fotkách s určitosťou vidíme plne vybavené auto s očalúnenými časťami palubnej dosky, no ani v nižších výbavách by to nemuselo byť výrazne inak a horšie.

Ďalšie dotykové ovládacie prvky nájdete na malom volante a dúfame, že budú vypracované lepšie ako napr. na modeloch koncernu VW. Samotný Volkswagen od dotykových plôch na volante po kritike zákazníkov upúšťa... Útulnú atmosféru interiéru novej 3008 vylepšuje po celej šírke kabíny nainštalované ambientné náladové podsvietenie. Dá sa prispôsobiť v 8 dostupných farebných prevedeniach a tie sa následné odrážajú na hliníkovej lište. A hliník je v tomto prípade naozaj hliníkom, nie plastovou napodobeninou. Panoramic i-Cockpit, ktorý nám značka ukázala v interiéri novej 3008 následne dostanú aj ďalšie nové modely Peugeot, vrátane novej generácie 5008. Nový Peugeot 3008 sa svetu oficiálne ukáže v septembri 2023.

Prvé stretnutie s i-Cockpitom v štúdii Peugeot SR1 z roku 2010