Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb austral 2022  1 Thumb renault austral 2022 autozurnal.com 2 Thumb renault austral 2022 autozurnal.com 3 Thumb renault austral 2022 autozurnal.com 4 Thumb renault austral 2022 autozurnal.com 5 Thumb renault austral 2022 autozurnal.com 6 Thumb renault austral 2022 autozurnal.com 7 Thumb renault austral 2022 autozurnal.com 8 Thumb renault austral 2022 autozurnal.com 9 Thumb austral 2022 Thumb renaul t austral vs kadjar

Posledné neoficiálne ilustrácie Renaultu Austral pred oficiálnou premiérou. Čo už o ňom vieme?

Renault Austral je veľkou novinkou roka 2022 a oficiálne sa ukáže už budúci týždeň, konkrétne 8. marca 2022. Základné dizajnové prvky už do veľkej miery poznáme.


Nový Renault Austral sa niekoľkokrát ukázal pod rúškom tajomstva maskovacej fólie. Značka navyše odhalila niektoré vzhľadové detaily, najmä nové prvky v prémiovo pôsobiacej kabíne. Už tradične sa do 3D návrhu možného vzhľadu pustilo niekoľko nezávislých grafikov. Grafik webu Kolesa.ru nám priniesol najnovšie, a pravdepodobne aj posledné a najpresnejšie neoficiálne ilustrácie vzhľadu nového Australu. Vykreslil ich na základe proporcií a dizajnových detailov zachytených maskovaných prototypov. Do následnej sériovej podoby sa dlhodobo triafa s veľkou presnosťou. V galérii tiež nájdete doteraz zozbierané oficiálne fotografie a tiež ďalšie ilustrácie. Ako celok prevezme nový Austral najnovší dizajnový jazky značky, prezentovaný na novom Megane E-Tech Electric.

Nový Renault Austral je priamym nástupcom Kadjaru. No nenahradí ten, v hierarchii Renaultu má "zastúpiť" aj modely Talisman, Scenic a Grand Scenic, Espace a dokonca možno aj Koleos. Austral by mal dôjsť aj v predĺženej 7-miestnej verzii a tiež v štylovejšom karosárskom variante typu SUV-kupé. Nie je však žiadnym tajomstvom, že Austral bude stáť na spoločnom základe s nedávno predstaveným Nissanom Qashqai. Obe autá zdieľajú podvozkovú platformu CMF-C a spoločné by mali byť aj niektoré motorizácie pod kapotou. Niektoré technické riešenia si však Renault nechá pre seba, napr. integrálnu zadnú nápravu 4Control.

Porovnanie s predchodcom, Renaultom Kadjar.

Podľa výborne informovaného zdroja RNews.cz sa pod kapotou objaví turbobenzínový štvorvalec 1.3 TCe, vylepšený o 12V mikro-hybridnú technológiu a v dvoch výkonových verziách 103 kW (140 k) a 116 kW (157 k). Automatická prevodovka nemá byť stará známa dvojspojková skriňa EDC, ale nové CVT-čko (rovnako ako v technicky spriatelenom modeli Qashqai). Okrem toho by mal byť v ponuke aj plne hybridný pohon E-Tech so základom v atmosférickom štvorvalci 1.6 SCe (pôvodom z Nissanu) a taktiež jeho nabíjateľná, plug-in hybridná verzia.

Odporúčame:

Poznáme ceny nového Renaultu Megane E-Tech na slovenskom trhu

V neskorších fázach životného cyklu má motor 1.3 TCe nahradiť úplne nový trojvalec 1.2 TCe so 48V mild-hybridnou technikou. Má mať vyšší výkon ako 1.3 TCe, a to konkrétne 118 kW (160 k) a 147 kW (200 k). Nový Austral poteší tiež špičkovou technologickou výbavou, vrátane matrixových LED svetiel alebo riaditeľnou zadnou nápravou 4Control. 

Zdroj: RNews.czUness Design, Kolesa.ru