Ev6 autozurnal.com 1140x190px

Renault Austral bude nástupcom Kadjaru. Ukáže sa už onedlho

Do triedy kompaktných crossoverov/SUV pribudne "staronový" zástupca. Kadjar dostane nástupcu, avšak so zmeneným menom. Toto o novom Renaulte Austral vieme.

Pôvod názvu nového SUV hľadajte v slove "australis", ktoré v preklade znamená "južný". Austral tak má podľa značky evokovať " farby a teplo južnej pologule" a vyzývať na "dobrodružstvo na cestách". Marketingové vysvetlenie máme za sebou, poďme sa pozrieť na dôležitejšie fakty. 


Renault Austral nahradí na trhu staršieho súrodenca Kadjar už v prvej polovici roka 2022, jeho oficiálna premiéra už klope na dvere. Na dĺžku má mať 4,51 m a spočívať bude na aliančnej podlahovej plošine CMF-C. A tú nevyužíva nik iný, ako nový Nissan Qashqai. Austral a Qashqai si budú podľa všetkého veľmi podobní, a to nielen technikou, ale aj základnou siluetou karosérie a niektorými dizajnovými prvkami. Podobne ako pri staršom Qashqai a Kadjari...

Použitá platforma nám tiež môže čo-to pošepkať o chystaných motorizáciách. Podľa výborne informovaného zdroja RNews.cz sa pod kapotou objaví turbobenzínový štvorvalec 1.3 TCe, vylepšený o 12V mikro-hybridnú technológiu a v dvoch výkonových verziách 103 kW (140 k) a 116 kW (157 k). Automatická prevodovka nemá byť stará známa dvojspojková skriňa EDC, ale nové CVT-čko! Okrem toho by mal byť v ponuke aj plne hybridný pohon E-Tech a taktiež jeho nabíjateľná, plug-in hybridná verzia.

V neskorších fázach životného cyklu má motor 1.3 TCe nahradiť úplne nový trojvalec 1.2 TCe so 48V mild-hybridnou technikou. Má mať vyšší výkon ako 1.3 TCe, a to konkrétne 118 kW (160 k) a 147 kW (200 k). Nový Austral poteší tiež špičkovou technologickou výbavou, vrátane matrixových LED svetiel alebo riaditeľnou zadnou nápravou 4Control.

Zdroj: RNews.cz, Renault