Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb talisman scenic espace koncia autozurnal.com  2 Thumb talisman scenic espace koncia autozurnal.com  3 Thumb talisman scenic espace koncia autozurnal.com  1 Thumb talisman scenic espace koncia autozurnal.com  4

Renault bude škrtať. Stopku majú dostať známe modely

Damoklov meč visí okrem stálice triedy Mégane aj nad ďalšími známymi modelmi francúzskej značky. Podľa najnovších informácii má skončiť rovno trojica mien - Espace, Scénic a Talisman!

Zdá sa, že Renault prekope svoju modelovú ponuku od podlahy. Búrlivé automobilové časy sprevádzajú radikálne kroky automobiliek, ktoré sú doslova nútené uvažovať nad pozastavením produkcie určitých, v minulosti populárnych modelov. Žiarivým príkladom je Renault . Prednedávnom sme vás informovali o tom, že Renault Mégane to može mať v blízkej dobe spočítané. "S príchodom nových elektrických vozidiel budú musieť niektoré dnešné modely odísť. Takýto súčasný vývoj si ako značka nemôžeme dovoliť. Renault Mégane je v segmente, ktorý je v súčasnosti pod tlakom," povedal Laurens van den Acker, šéf dizajnu Renault. 

Odporúčame:

Renault Mégane je v ohrození! Súčasná generácia môže byť poslednou

Skončiť má Espace, Scénic a Talisman

Podľa webu Autonews a niekoľkých zdrojov blízkych automobilke majú skončiť ďalšie známe mená, ktoré zastupujú "vymierajúce" segmenty a s ktorými Renault do budúcna nepočíta. Prvým je Espace, ktorý v roku 1984 založil triedu MPV v Európe a z ktorého predali celkovo viac ako 1,3 milióna kusov. V poslednej generácii sa predajne trápil, a to spolu s kedysi mimoriadne obľúbeným Scénicom, ktorý má skončiť tiež. Do tretice, aj sedanom a kombi strednej triedy preberajú klientelu autá typu crossover/SUV. Talisman nemá na ružiach ustlané a podľa zdroja taktiež končí...

Náhrada? Ako inak, jeden z nových crossoverov/SUV. Espace a Scénic nahradí nová generácia Kadjaru, ktorú budú ponúkať v 5 a 7 - miestnom prevedení. Jeden z nemenovaných zdrojov tvrdí, že vedenie automobilky chce mimoriadne okresať ponuku modelov, podobne ako pred niekoľkými rokmi francúzske PSA. Súčasná modelová ponuka (vrátane modelov dcérskej značky Dacia) je podľa zdroja dlhodobo neudržateľná.

Zdroj: Autonews