Mb v class nova  trieda v programatic learn 1140x190 sk
Thumb renault clio  3 Thumb clio xtronic

Renault Clio v predaji už aj s automatickou prevodovkou X-Tronic

Ak ste chceli Renault Clio s automatom, museli ste donedávna zvoliť plne hybridnú verziu E-Tech. Teraz však Clio prichádza s automatom v cenovo výrazne dostupnejšej verzii.

Renault uvádza na slovenský trh Clio s automatickou bezstupňovou prevodovkou typu CVT. Jej obchodný názov je X-Tronic. Ponuka sa vzťahuje na verziu modelu Clio s motorom 1.0 TCe 90, ktorá je k dispozícii v dvoch verziách výbavy - Evolution a Techno. Renault Clio 1.0 TCe 90 X-Tronic vo verzii Evolution s automatickou prevodovkou je k dispozícii od 16 450 €. V segmente malých mestských áut ide o jedno z cenovo najdostupnejších áut s automatickou prevodovkou. 

Kompletný cenník nájdete tu: Renault Clio 2024 CENNÍK

Oproti rovnakému motoru 1.0 TCe 90 s manuálnou prevodovkou nie je verzia s automatom CVT výrazne pomalšia. Na stovku totiž zrýchľuje len o 0,2 sekundy horšie, konkrétne 12,4 sekundy. Maximálka je 175 km/h (s manuálnou prevodovkou 174 km/h). Príplatok oproti 6-st. manuálnej prevodovke je len 1500 eur, čo je v dnešnej dobe férová ponuka. Podľa údajov výrobcu je verzia s CVT prevodovkou X-Tronic o 0,5 l/100 km smädnejšia (WLTP).