Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb 01 solidarita bez hran c Thumb 02 solidarita bez hran c Thumb 04 solidarita bez hran c Thumb 03 solidarita bez hran c Thumb 05 solidarita bez hran c

Solidarita bez hraníc

K vlne solidarity s Ukrajinou a morálnej, finančnej i materiálnej podpore z celého sveta sa pripojili aj spoločnosti MAN Truck & Bus Czech Republic a MAN Truck & Bus Slovakia.

„Snažíme sa pomôcť obetiam vojny, ktoré sa zo dňa na deň ocitli v krajne ťažkej životnej situácii,“ hovorí Jan Kohlmeier, generálny riaditeľ MAN Truck & Bus Czech Republic a MAN Truck & Bus Slovakia. „Prvá zásielka pomoci v hodnote približne 25 000 eur, ktorá odišla na Ukrajinu z východného Slovenska 4. marca, obsahovala 10 000 konzerv s potravinami, zdravotnícky materiál, spacie vaky a elektrocentrály.“ Zamestnanci MAN Truck & Bus Ukrajina organizujú distribúciu ľuďom, ktorí to na Ukrajine najviac potrebujú.

Do tejto pomoci sa zapojila dobročinná organizácia Úsmev ako dar a košická spoločnosť Labaš (najväčší slovenský veľkoobchod s potravinami na Slovensku), ktoré výrazne prispeli dodávkou potravín, hygienických potrieb a tiež dopravou vlastným vozidlom MAN.

Materiálna a finančná podpora pokračovala aj minulý týždeň. Ťahač s návesom naložený 24 paletami s potrebnými komoditami v celkovej hodnote 18 000 eur zamieril na Ukrajinu 11. marca. Na najbližšie dni je naplánovaná príprava tretieho charitatívneho kamiónu, ktorý povezie podporu medicínskeho charakteru – lieky, obväzy, materiál pre chirurgov. Táto zásielka pomoci bude mať hodnotu okolo 15 000 eur a na Ukrajinu vyrazí v priebehu tohto týždňa. Ďalšie dodávky materiálnej pomoci pripravuje MAN Truck & Bus CZ/SK aj na nasledujúce týždne.

Okrem toho v rámci charitatívneho úsilia bola pri príležitosti Medzinárodného dňa žien prostredníctvom organizácie Úsmev ako dar odoslaná finančná pomoc určená pre ukrajinské ženy, ktoré utiekli na Slovensko. Od MAN SR je to podpora vo výške 2000 eur a MAN ČR prispel sumou 3000 eur. Veľkú solidaritu prejavili tiež zamestnanci MAN v Čechách a na Slovensku v rámci podnikovej materiálnej zbierky pre ukrajinských kolegov.

„Chcel by som poďakovať celému česko-slovenskému tímu, ktorý sa pričinil o efektívny a rýchly priebeh tejto charitatívnej akcie,“ povedal Michal Jedlička, manažér pre marketing a komunikáciu v MAN Truck & Bus Slovakia.