Kia 1140x190
Thumb tag heuer carrera porsche Thumb tag heuer carrera porsche chronograph car above Thumb tag heuer carrera porsche chronograph caseback Thumb tag heuer carrera porsche chronograph model shot Thumb tag heuer carrera porsche chronograph silhouette Thumb carrera Thumb tag heuer carrera porsche chronograph watch

TAG Heuer predstavil hodinky inšpirované legendárnym Porsche

Nemecká značka Porsche a švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek TAG Heuer rozširujú svoje súčasné partnerstvo o špeciálnu edíciu hodiniek.


Mnoho pretekárov zo starej školy nosilo hodinky Heuer. Spolupráca dvoch ikonických firiem však nabrala na intenzite koncom 60. rokov minulého storočia, kedy pretekár a zároveň díler vozidiel značky Porsche, Jo Siffert dohodol spoluprácu s firmou Heuer. Na svoje pretekárske autá a tímové kombinézy umiestnil logo výrobcu hodiniek. Týmto okamihom začalo dlhotrvajúce partnerstvo, ktorého výsledkom je aj špeciálna edícia nových hodiniek, inšpirovaných legendárnym modelom Porsche Carrera.

Hodinky TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph využívajú strojček Calbre Heuer 02  s 80-hodinovou rezervou chodu. Ciferník má priemer 44 milimetrov. Vnútro pokrýva materiál so vzorom asfaltu, číslice sú v špeciálnom fonte Porsche, ktorý nájdeme aj na budíkoch športových áut nemeckej značky. Tri čiastkové číselníky sú na pozíciách troch, šiestich a deviatich hodín a zobrazujú minúty, sekundy a hodiny. K dispozícii je tiež zobrazenie dátumu pod čiastkovým číselníkom šiestej hodiny.

Zadné puzdro je priehľadné a ponúka pohľad do vnútra novej edície hodiniek TAG Heuer. Ani tu nechýba odkaz na Porsche, stredná sekcia pripomína vzhľad trojramenného volantu. Hodinky TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph sú k dispozícii v dvoch prevedeniach. S kovovým náramkom stoja 5700 eur, s koženým náramkom a potom 5550 eur.

Zdroj: tagheuer.com