Thumb nova dacia logan mcv 2021 autozurnal.com 1 Thumb nova dacia logan mcv 2021 autozurnal.com 2 Thumb nova dacia logan mcv 2021 autozurnal.com 3 Thumb nova dacia logan mcv 2021 autozurnal.com 1

Takto mohla vyzerať nová Dacia Logan MCV. Značka s ňou nepočíta

Prvá generácia Loganu spôsobila malý trhový ošiaľ aj v krajinách, kde to Renault a znovuzrodená značka Dacia nečakali. Do veľkej miery za to vďačí tiež kombi verzii MCV. Praktické kombi sa dočkalo druhej generácie, v tej tretej s najväčšou pravdepodobnosťou nepríde. Takto mohlo vyzerať. Pozrite si ilustrácie grafikov.

Dacia Logan MCV zabodovala aj na "bohatých" trhoch, napr. v Nemecku jej predaje prekvapili samotnú značku a tiež materský Renault. Doba sa však mení, crossovery a SUV sú čoraz viac v kurze a aj preto Dacia neplánuje priniesť praktické kombi v tretej podobe. Nový Logan sa svetu ukázal len nedávno, no v kombi verzii nedorazí. Podľa zákulisných informácii však Dacia chystá ideového nástupcu s bohatým vnútorným priestorom a možnosťou 7-miestnej konfigurácie interiéru. Pôjde o ďalší crossover? Je to viac ako pravdepodobné.

Nová Dacia Logan MCV na grafických ilustráciách

To, ako by nový Logan MCV mohol vyzerať, načrtli nezávislé ilustrácie grafikov, ktorí sa tradične venujú tematike nových modelov. Tie najpodarenejšie priniesol tradične X Tomi Design a Kleber Silva. Logan MCV s dlhšou karosériou by bol podľa nich fešák, a nielen model zameraný na čo najlepší pomer ceny/hodnoty/priestoru. Pomáha tomu dizajn a nová platforma "bežných" modelov nového Sandera a Loganu so širšími rozchodmi kolies. Z hľadiska techniky, technológií a dizajnu ide o viac ako dvojgeneračný posun. Fanúšikom kombi verzie Loganu však nezostáva nič iné, len si počkať na potenciálneho nástupcu, ktorý prevezme jeho atribúty a prinesie ešte viac moderny. 

Prečítajte si tiež:

TEST Ako jazdí Dacia Duster 1.0 TCe na LPG? Má viac síl ako na benzín

O novom Sandere a Logane vieme takmer všetko. Ceny zverejnia neskôr, no poznáme techniku, motorizácie, interiér a ďalšie detaily. Ak ste o novinkách ešte nečítali, odporúčame:

Dacia Logan a Sandero 2021 podrobnejšie: Motorizácie, technika a interiér 

Zdroj: X Tomi Design, Behance.net