Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb sandrider tests at chateau de lastours 9 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 1 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 2 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 3 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 5 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 7 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb sandrider tests at chateau de lastours 8 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 10 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 4 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 12 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 11 Thumb sandrider tests at chateau de lastours 13 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb sandrider tests at chateau de lastours Thumb sandrider tests at chateau de lastours 14

Tím Dacia Sandriders ukončil prvotnú fázu testov na Dakar

Tím Dacia Sandriders ukončil úvodnú fázu testovania v rámci príprav na Rally Dakar, najväčšiu výzvu motoristického športu, na ktorú sa po prvýkrát vydá v januári 2025.

Po kontrole systémov v Millbrook Proving Ground v Spojenom kráľovstve strávil tím Dacia Sandriders štyri dni na testovacej základni Sweet Lamb vo Walese, kde sa uskutočnili prvé reálne testy. Potom tím odcestoval do Château de Lastours vo Francúzsku na ďalšie štyri dni intenzívneho testovania, kde mali tri posádky možnosť otestovať Sandrider s pneumatikami BF Goodrich v kamenistom a náročnom teréne okcitánskeho panstva.

Cristina Gutiérrezová si sadla za volant Sandridera na dva dni testovania vo Walese predtým, ako deväťnásobný majster sveta v rally Sébastien Loeb pokračoval v testovacej a vývojovej fáze. Nasser Al-Attiyah, niekoľkonásobný víťaz Dakaru, si na dva dni prvýkrát vyskúšal výkon Sandridera na základni Château de Lastours. Sébastien Loeb sa vrátil do kokpitu na jeden a pol dňa, zatiaľ čo Cristina Gutiérrezová doplnila reláciu. Tiphanie Isnardová, manažérka tímu Dacia Sandriders, potvrdila, že úvodná fáza testovania prekonala očakávania a tri posádky a technický tím mali len veľmi málo problémov.

Tím sa teraz pripravuje na ďalšie vývojové testy, ktoré sa uskutočnia v Maroku od 28. júna do 5. júla. Sandrider sa bude testovať na teréne podobnom tomu, ktorýje na Rally Dakar, úvodnom kole FIA majstrovstiev sveta v rallye 2025, ktoré sa bude konať v Saudskej Arábii od 3. do 17. januára 2025.