Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb land rover defender top 10 faktov autozurnal.com 1 Thumb land rover defender top 10 faktov autozurnal.com 2 Thumb land rover defender top 10 faktov autozurnal.com 4 Thumb land rover defender top 10 faktov autozurnal.com 5 Thumb land rover defender top 10 faktov autozurnal.com 3

TOP 10 faktov o novom Land Rover Defender 2020 (VIDEO)

Terénna legenda a jedno z najväčších automobilových mien je späť! V uplynulých dňoch odštartoval na Slovensku predaj novej generácie ikony Land Rover Defender. Po technickej stránke neostal kameň na kameni. Z čistokrvného off-roadu sa stalo viacúčelové SUV, ktoré si ale zachováva špičkovú prejazdnosť terénom. My sme si už novinku v krátkosti vyskúšali aj na našich cestách. Ako ochutnávku na úvod ponúkame 10 najzaujímavejších faktov o nástupcovi legendy. Plnohodnotný videotest uverejníme v priebehu tohto týždňa na youtube kanáli Autožurnál. 

V prípade nového Land Roveru Defender sa je na čo tešiť. Rustikálny vzhľad a prevedenie pôvodnej generácie vymenil za modernejšie SUV balenie, no špičkové šasi spolu s novodobými technológiami má v teréne excelovať aj naďalej. Jednou z čerešničiek na chutnej torte menom Defender je napr. magnéziová výstuha pod plastovými madlami interiéru, ktorá je súčasťou skeletu a dotvára výbornú torznú tuhosť karosérie. Viac prezradíme v úvodnom videu, ktoré berte ako prológ k plnohodnotnému testu. 

TOP 10 faktov o novom Defenderi:

 

Nový Defender po boku špičkovej limitovanej edície predchádzajúcej generácie - Land Rover Defender Works s obrím 5.0l V8 benzínovým motorom, prepĺňaným kompresorom.