Proceed 09 2021 1140x190
Thumb dacia jogger Thumb dacia jogger 1 Thumb content 2022 dacia jogger teaser Thumb content 2022 dacia jogger teaser  1 Thumb content 2022 dacia jogger teaser  2 Thumb content nova dacia jogger

Toto je nová Dacia Jogger. Ukázala sa ešte pred premiérou

Dobre známy instagramový účet Cochespias už tradične prináša uniknutý záber horúcej novinky ešte pred oficiálnou premiérou. Dnes je na rade nová Dacia Jogger, ktorú značka oficiálne ukáže už zajtra 3. septembra. Prekvapenie sa nekoná, ide o predĺžené kombi so základnými črtami Sandera/Loganu a crossoverovým nádychom.

Dacia Jogger bude (za príplatok) aj 7-miestne rodinné vozidlo, my pridávame že pôjde o duchovného nástupcu Dacie Dokker a Loganu MCV. Pozor, nejde o ohlásené nové SUV značky Bigster, ale o ďalší nový model rumunskej značky. Stáť bude na platforme CMF-B "Low Spec", na ktorej stojí napr. Logan a Sandero. V budúcnosti ju využijú aj ďalšie modely Dacia a napr. aj technicky spriaznené modely značky LADA. Platforma vychádza z plnotučnej CMF-B (Clio, Captur atď.), ale používa menej vysokopevnostnej ocele a ďalšie zmeny.

V základnom usporiadaní ponúkne 5-miestny interiér, za príplatok bude aj 7-miestne prevedenie. Výsledkom bude praktické a priestranné auto pre väčšie rodiny s perfektným pomerom cena/hodnota. Palubná doska Joggera bude podľa všetkého totožná s modelmi Logan/Sandero.

Pod kapotou bude určite litrové prepĺňané srdce 1.0 TCe s nepriamym vstrekovaním paliva. Benzínová verzia ponúkne 67 kW (91 k) a LPG potom vyšších 74 kW (100 k). Základnú, atmosférickú verziu tohto motora 1.0 SCe v ponuke neočakávame. Otázne je tiež nasadenie silnejších štvorvalcových motorov 1.3 TCe a 1.5 Blue DCi z Dustera. Paletu motorizácií by sme sa mali dozvedieť už 3. septembra, o pár dní na to (6. septembra) sa Dacia Jogger ukáže v plnej kráse na autosalóne IAA v Mníchove. 

Zdroj: Cochespias