Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb peugeot rifter 2311styp 103 Thumb peugeot rifter 2311gj 300 Thumb peugeot rifter 2311kl 613 Thumb peugeot rifter 2311styp 100 Thumb peugeot rifter 2311kl 608 Thumb peugeot rifter 2311styp 104 Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb peugeot rifter 2311styp 101 Thumb peugeot rifter 2311styp 200 Thumb peugeot rifter 2311styp 201 Thumb peugeot rifter 2024 cennik

Vynovený Peugeot Rifter prichádza na slovenský trh

Modernizovaný kompaktný van Peugeot Rifter prichádza na slovenský trh. K dispozícii je aj so spaľovacími motormi. 


Rifter má novú, dynamickejšiu prednú časť s novou maskou chladiča spojenou s novým znakom značky v strede. Obklopuje ho svetelný podpis značky s tromi pazúrmi. Práve ten dodáva prednej časti svieži a moderný vzhľad. Pod kabátom sa platforma a základné technické celky nemenili. Vzhľad tiež osviežujú nové farby karosérie zelená Sirkka Green a modrá Kiama Blue.

Kompletný cenník nájdete tu: Peugeot Rifter 2024 CENNÍK

Rifter dostal prepracovanú prístrojovú dosku poskytujúcu podľa značky veľmi dobrú ergonómiu a kvalitnú povrchovú úpravu. Prvýkrát využíva pre ostatné modely Peugeot typický i-Cockpit a je vybavený úplne novou stredovou 10“ dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením umiestnenou v hornej časti palubnej dosky.


Sedadlá dostali nové poťahy a zvoliť si tiež môžete panoramatickú strechu Zénith, ktorá vytvorí veľkorysú presklenú plochu, ale prinesie aj početné odkladacie priestory.

Rifter ponúka komplexný rad asistenčných systémov, ako varovanie pred únavou vodiča, systém rozpoznávania dopravných značiek, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov a cyklistov, obmedzovač rýchlosti... Celkovo je v ponuke 17 asistenčných systémov vrátane ich spolupráce s adaptívnym tempomatom. Vylepšené parkovacie senzory obsahujú 12 snímačov rozdelených medzi prednú a zadnú časť. Pri parkovaní pomáha aj systém VisioPark 180° vybavený parkovacou kamerou s vysokým rozlíšením.


Rifter je dostupný vo dvoch dĺžkach - Standard (4,40 m) a Long (4,70 m). Druhý menovaný, zväčšil dĺžku rázvoru aj zadného previsu, čím poskytuje ešte viac priestoru. Navyše poskytuje aj možnosť výberu medzi 5 a 7-miestnou verziou. V 2. rade možno sedadlá jednoducho sklopiť do podlahy. V závislosti od výbavy tu môžete mať tri samostatné sedadlá. Verzia Long ponúka možnosť mať v treťom rade dve samostatné sedadlá. Rifter má v závislosti od verzie dvojicu posuvných bočných dverí v 2. rade a veľké zadné veko batožinového priestoru so samostatne otváracím oknom.


Batožinový priestor ponúka objem od 775 litrov pod platom pre 5-miestnu verziu Standard až po 4 000 litrov po úroveň strechy so sklopenými sedadlami pri verzii Long. K dispozícii je dostatok odkladacích priestorov, v závislosti od verzie to môže byť až 186 litrov. Prepravu dlhých predmetov zjednodušuje možnosť sklopiť sedadlo spolujazdca.


Rifter ponúka pokročilú konektivitu vďaka funkcii bezdrôtového zrkadlenia (Apple CarPlay/Android Auto). Technologický zážitok dopĺňa voliteľný PEUGEOT i-Connect® Advanced, ktorý obsahuje aj online navigáciu TomTom. Aktualizácie systému sa vykonávajú vzduchom (Over the Air). Na stredovej konzole môže byť bezdrôtová nabíjačka smartfónu.


K dispozícii je plne elektrická verzia Rifteru s dojazdom 320 km, maximálnou rýchlosťou 135 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 11,2 sekundy. Ponúka maximálny výkon 100 kW (136 k) a maximálny krútiaci moment 270 Nm. Vždy sú k dispozícii tri jazdné režimy : Eco pre maximalizáciu dojazdu, Power pre maximálny výkon pri plnom zaťažení a Normal. Na optimalizáciu dojazdu dostal nový elektrický E-RIFTER nový systém rekuperácie pri brzdení, ktorý možno aktivovať na troch rôznych úrovniach regenerácie pomocou pádiel umiestnených za volantom. Môže byť vybavený aj tepelným čerpadlom. Zlepšuje sa tak pohodlie pasažierov a zároveň pomáha optimalizovať účinnosť, a tým aj dojazd. S 11 kW palubnou trojfázovou nabíjačkou dokáže E-RIFTER efektívne nabíjať svoju batériu s užitočnou kapacitou 50 kWh. Nabíjanie jednosmerným prúdom poskytuje výkon až do 100 kW. Ponuku spaľovacích motorov tvorí benzínový motor 1.2 PureTech s výkonom 81 kW (110k) a 6-st. manuálnou prevodovkou. Vybrať si môžete aj štvorvalcový turbodiesel 1.5 BlueHDi 74 kW (100k) so 6-st. manuálnou prevodovkou alebo 1.5 BlueHDi 96 kW (130k) s 8-st. automatickou hydromeničovou prevodovkou.