Tonale 1140x190
Thumb sni mka obrazovky 2018 08 22 o 21.35.17 Thumb sni mka obrazovky 2018 08 22 o 21.35.31 Thumb sni mka obrazovky 2018 08 22 o 21.35.24 Thumb sni mka obrazovky 2018 08 22 o 21.35.36

Lancia Delta Integrale ožíva ako exkluzívny športiak na objednávku

Na konci dôkladnej renovácie a vylepšenia techniky vznikne automobil nazvaný Integrale Speciale.

V ostatnom čase pribúdajú firmy, ktoré prerábajú štvorkolesové legendy na úplne nové autá. Je to viac než iba dôkladné reštaurovanie veteránov. Tieto spoločnosti zásadne vylepšujú techniku podľa moderných parametrov a rozširujú výbavu o prvky ako navigačný systém alebo plne diódové predné svetlomety. 

Na jar sme vám predstavili britskú manufaktúru David Brown Automotive, ktorá spustila zákazkovú výrobu úplne prvého Mini. A nedávno sme priniesli reportáž o Slovákovi Petrovi Vazalovi, ktorý v Nemecku podobným spôsobom upravuje Porsche 911 964.

Automobilový pretekár a milovník klasických automobilov Eugenio Amos plánuje oživiť slávnu Lanciu Delta Integrale. Už začiatkom septembra odhalí projekt Integrale Speciale, ktorý ráta s dôkladnou renováciou pôvodnej Delty Integrale Evoluzione. V rámci nej sa však na aute objaví tisíc úplne nových dielov.

Karoséria bude iba trojdverová, pričom pozostávať má z kombinácie hliníka a uhlíkových vlákien. Cieľom je zvýšiť jej tuhosť a vylepšiť jazdné vlastnosti auta. Zásadnou úpravou prejde podvozok i technika pod kapotou. 

Eugenio Amos chce bohatým záujemcom dopriať kvalitu úplne nového auta, techniku na súčasnej úrovni a atmosféru pôvodnej Delty Integrale. Tento klenot na kolesách budú vyrábať ručne, pričom zhotovenie jedného exemplára potrvá asi štyri mesiace.

Viac sa dozvieme šiesteho septembra tohto roku, keď sa Integrale Speciale predstaví verejnosti. Slávnostnú premiéru absolvuje vo Švajčiarsku, na výstave Grand Basel, venovanej exkluzívnym automobilom.

Zatiaľ si môžeme pozrieť aspoň počítačové vizualizácie novinky.