Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb lancia sponzoruje ffben c3 a1tky1t processed 640x420 Thumb 13754 large lancia vo filme11 Thumb 13753 large lancia sponzoruje ffben c3 a1tky1t Thumb 13752 large lancia sponzoruje ffben c3 a1tky1 Thumb 13751 large lancia vo filme2

Lancia sponzoruje filmový festival v Benátkach

Prémiová talianska značka sa už siedmy rok za sebou stala hlavným sponzorom Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, ktorý sa bude konať v dňoch od 28. augusta do 8. septembra t. r.

Automobilka opäť dá k dispozícii flotilu vozidiel Lancia Thema, ktoré tam debutovali pred rokom ako oficiálne auto dovážajúce významné osobnosti a filmové hviezdy k červenému kobercu. Lancia tentoraz zaradí do exkluzívnej dopravnej služby aj nový model Flavia. Bude to po prvý raz v histórii, čo bude na benátske Lido premávať a špičkových hostí prevážať aj auto s otvorenou karosériou typu kabriolet.

V Benátkach nájdete aj tento rok Café Lancia. S plochou 2.000 m2 a výhľadom na more pri bazéne hotela Excelsior sa opäť stane exkluzívnym a vyhľadávaným miestom stretnutí talentov, producentov, režisérov, hercov a novinárov. Kaviareň sa tiež stane miestom podujatí, ktoré bude poriadať automobilka, producentské spoločnosti, popredné magazíny a filmové inštitúcie.

Lancia podporuje medzinárodné filmové festivaly už od roku 2006. Automobilka sa cíti byť s kinematografiou mimoriadne spätá. Jej vozidlá sa totiž často objavujú na filmových plátnach. Naposledy v najnovšom filme Woodyho Allena „Do Ríma s láskou“, kde „účinkuje“ sedan vyššej strednej triedy Thema. Je prvou vlajkovou loďou značky, ktorá spája to najlepšie z 2 odlišných priemyselných kultúr – typické americké rozmery, osobitosť a výkon s talianskou eleganciou, komfortom a exkluzivitou. Vo filme Do Ríma s láskou premáva aj Lancia Delta, ktorá je najviac obsadzovaným modelom značky. Okrem reklám na novú Deltu s Richardom Gereom sa tento model objavil napr. v thrilleri Anjeli a démoni z roku 2009, teda filmovom spracovaní románu Dana Browna s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe, ktorý je voľným pokračovaním filmového prepisu bestsellera Šifra majstra Leonarda.