Ev6 autozurnal.com 1140x190px

Peugeot bude v Trnave vyrábať elektromobily, namiesto motorov

Francúzi zrušili pôvodný plán, otvoriť na Slovensku motoráreň. Namiesto nej v Trnave pribudne produkcia malých elektromobilov.

Francúzsky koncern Groupe PSA bude v Trnave vyrábať elektromobily. Potvrdil to hovorca závodu PSA Slovakia Peter Švec s tým, že produkcia odštartuje koncom roka 2019 alebo začiatkom 2020.

Správu ako prvý priniesol spravodajský portál aktuality.sk.

Podľa informácií Autožurnálu pôjde o elektrické verzie Citroënu C3 a Peugeotu 208. Elektromobily odvodia až od nových generácií týchto áut, ktoré budú stáť na podvozkovej platforme CMP, prispôsobenej pre zabudovanie batérií.

Ako prvý sa na trhu objaví nový Peugeot 208. Auto bude väčšie a priestrannejšie než súčasná Dvestoosmička. Slávnostné odhalenie novinky očakávame na jar 2019. 

Samozrejme, elektromobily budú iba doplnkom k výrobe klasických verzií so spaľovacími motormi.

Francúzi rozhodli o výrobe elektromobilov na Slovensku doslova päť minút pred dvanástou. Šéf závodu PSA Slovakia Stéphane Bonhommeau ešte na jar tohto roku oznámil, že v Trnave popri výrobe malých áut, pribudne motoráreň. Automobilka chcela prijať ďalších päťsto zamestnancov a od roku 2019 u nás vyrábať malé benzínové motory radu PureTech.

Motoráreň napokon v Trnave nevznikne a nahradí ju práve výroba elektromobilov.

Produkcia spaľovacích motorov určených pre európske trhy zostane vo Francúzsku. Dopyt po naftových motoroch klesá, a tak hrozilo, že po presťahovaní výroby benzínových agregátov na Slovensko by Francúzi nemali čo vyrábať.